lifestyle
Recenzja kawy mielonej Lavazza Qualita Rossa

Recenzja kawy mielonej Lavazza Qualita Rossa

Kolejna recenzja kawy na moim blogu dzięki sklepowi Konesso, tym razem jest to Lavazza Qualita Rossa. Dzięki Konesso pojawia się możliwość sprawdzenia przeze mnie kolejnej ciekawej kawy.

Słowo wstępu

Jakiś czas temu pisałem recenzję kawy illy Espresso Black i nie spodziewałem się, że będę jeszcze recenzował kolejną kawę od Konesso. Nie mogłem się powstrzymać przed podjęciem się tego wyzwania i stworzyć kolejną ocenę związaną z produktem od tego sprzedawcy.

Przyznaję się, że w domu ostatnio jestem trochę kawoholikiem dzięki produktom kawowym będącym w paczce omawianej przy wcześniejszym moim wpisie. Po prostu zostały wybrane dobre produkty i będę je chwalił – nie mam zamiaru zmieniać zdania w tym temacie. Tak to jest.

Nie tracąc czasu i dodatkowych słów przechodzę do właściwej dla mnie formy recenzji.

Recenzje innych na temat kawy mielonej Lavazza Qualita Rossa

Część czytelników mojego bloga wie w jaki sposób piszę swoje recenzje. Niestety na ten tekst może też trafić ktoś kto po raz pierwszy spotyka się z moim stylem recenzowania. Z tego też powodu krótkie wyjaśnienie.- piszę najpierw czyjeś krótkie oceny w danej sprawie, a później swoje. Z tego też powodu teraz to czynię.

Na podstronie Konesso związanej z kawą Lavazza Qualita Rossa znalazłem kilka opinii. Pierwsza z nich pochodzi od Adam, Piotrków Trybunalski, który pisze:

Przyzwoita kawa wyczuwam w niej delikatny, orzechowy posmak – jak dla mnie doskonała kawa w tej cenie ,w smaku jest wyrazista ale nie za mocna .Idealna do kawiarki

kawa mielona Lavazza Qualita Rossa
kawa mielona Lavazza Qualita Rossa
Źródło: Kawa mielona Lavazza Qualita Rossa 250g

Natomiast Anna, Warszawa skomentowała tak:

Bardzo dobra kawa, jedyna z dodatkiem robusty jaką lubię. Pyszne espresso z kolby.

Miło dowiedzieć się od Olga, Zawiercie o jej opinii:

Mało aromatyczna, łagodna. Nie jest to najlepsza kawa z rodziny Lavazza , ale to kwestia gustu.

Natomiast na Ceneo odnalazłem kolejne oceny, które chciałbym przedstawić. MagdaM46 napisała tak:

Moja ulubiona kawa. Idealna do ekspresu automatycznego do kawy mielonej i ziarnistej. Piękny zapach świeżej kawy, długo pozostaje nawet w szczelnie zamkniętym słoiku. Smak słodki, czekoladowy. Średnia zawartość kofeiny. Kawa idealna do latte i cappuccino. Skład: 70% arabiki i 30% robusty. W smaku nie jest wyczuwalna goryczka. Pyszna, włoska kawa.

Natomiast MALMA opisuje tak swoje wrażenia:

Doskonała jakość, świeżość produktu, jestem zachwycona aromatem i smakiem tej niepowtarzalnej kawy.

Natomiast jeden z użytkowników Ceneo, który się nie podpisał ocenił tak:

Kawa najwyższej jakości. Pyszny smak włoskiej kawy przywodzi na myśl wspomnienia o wakacyjnych podróżach do Italii.

Moja ocena kawy mielonej Lavazza Qualita Rossa

Rozpoczynając ostatnią część mojej recenzji kawy mielonej Lavazza Qualita Rossa mogę stwierdzić, że pijąc ten napój poczułem jakościowo lepszy smak. W trakcie próby podjąłem się spróbowania kawy od innego producenta – dzięki temu mogę na szybko stwierdzić, że Qualita Rossa zalicza się do tych lepszych – w dodatku jeszcze przy przystępnej cenie.

Przechodząc teraz do samego smaku. To co zauważyłem to nie ma urwania pośladków, czyli nie ma wielkiego szoku związanego z naprawdę wysokiej jakości produktem kawowym. A do tego plasuje się przynajmniej na średniej półce (jak nie na wyższej) – przynajmniej tak mi się zdaje po tylu próbach picia tego trunku.

kawa mielona Lavazza Qualta Rossa
kawa mielona Lavazza Qualta Rossa
Zdjęcie zrobione własnoręcznie.

Jak otwierałem opakowanie w celu wsypania kawy do swojego ekspresu czułem przyjemny zapach zmielonej kawy. Nic mnie nie odrzucało, w przeciwieństwie do niektórych produktów, do których miałem możliwość się tknąć.

Na samym początku bałem się otworzyć Lavazza Qualita Rossa. Spowodowane to było tym, że wszystko było zapakowane w miękką folię oraz papier. A przy wzięciu w rękę miałem odczucie, że kawa ucieka mi z uścisku i nie mam możliwości odpowiedniego utrzymania. Jednak przekonałem się, że to tylko ułuda i szybko rozpocząłem operować oraz przygotowywać kolejne smaczne napoje kawowe.

Analizując moje przypuszczenia mogę stwierdzić, że kawa mielona Lavazza Qualita Rossa jest naprawdę dobra i mogę na spokojnie polecić ją każdemu, kto chce się napić dobrej kawy za rozsądną cenę. Nie mam żadnych przeciwwskazań.

Tekst powstał przy współpracy zlogo firmy Konesso