Historia
Skąd ludzie pierwotni wiedzieli, jak się rozmnażać?

Skąd ludzie pierwotni wiedzieli, jak się rozmnażać?

Z wiekiem każdy z nas zaczyna odkrywać karty, szukając odpowiedzi na różne pytania związane (ujmując krótko) z seksualnością. Większość nie ma do kogo lub nie wie, jak zapytać. Zadano nam pytanie, wcale nie bezsensowne: skąd pierwotni ludzie wiedzieli, jak się rozmnażać? Skoro pytania padają, należy szukać odpowiedzi, mniej lub bardziej trudnych. Zostań do końca i pozostaw komentarz. Twoja opinia może wnieść coś od siebie, a przy okazji być podpowiedzią na ewentualnie następne artykuły.

Podstawowe informacje

Nie każdy wyobraża sobie jak wyglądała sprawa rozmnażania ludzi pierwotnych, a pozostali mają skąpe informacje w tym temacie. Chcielibyśmy przedstawić naszą wersję oraz postawić hipotezę na podstawie tego co udało się nam dowiedzieć.

Człowiek jako Homo sapiens należy do tej gałęzi stworzeń, które należą do małpowatych i od samego początku mamy podobne instynkty samozachowawcze. Wcześniej na nas bardziej to wpływało jako na ludzi pierwotnych, ale z czasem potrafiliśmy dostosować się zachowań oraz możliwości jakie nas otaczają.

Autor: Kreactiva
Autor: Kreactiva

Archeolodzy, gdy mają możliwość, w czasie wykopalisk potwierdzają przeróżne odkrycia oraz znaleziska związane z początkami ludzkości oraz naszym rozwojem. Niestety z powodu braku możliwości potwierdzenia zachowań pierwotnych ludzi w źródłach pisanych oraz obrazkowych, nie mamy dużego dostępu do artykułów związanych z ich kulturą czy możliwościami. Przez to też możemy co najwyżej się domyślać co robili, jak się zachowywali, co myśleli.

Jeśli chodzi o możliwości rozmnażania się, wszystkie informacje są domyślne, na podstawie obserwacji zachowań głównie współczesnych zwierząt. Co za tym idzie trudno jest stwierdzić czy na pewno było dokładnie tak, czy może podobnie? Oglądając filmy oraz czytając przeróżne wiadomości na temat doniesień związanych z pierwszymi ludźmi, możemy stwierdzić, że jest wiele teorii związanych z początkiem naszych zachowań seksualnych. Natomiast posiadają wspólną cechę, którą możemy dosyć szybko określić jako instynkt lub poddanie się jego wpływowi.

Gdy dorastamy również myślimy instynktownie

W życiu mamy kilka etapów. Najpierw poznajemy swoje ciało jako dzieci. Oboje, bez znaczenia na płeć, sprawdzamy prywatne rejony. Dziewczyny budowę pochwy, chłopacy penisa. Wielu z nas zauważa zmiany w budowie, szczegółach. Chociaż masturbacja może rozpocząć się wiele lat wcześniej jako przykładowo, sposób rozładowania napięcia, z wiekiem zaczynamy pierwsze podejścia i zabawy doprowadzające siebie samych do rozkoszy. W tym nie ma nic złego, jest to zupełnie normalne. Oczywiste, że nie chcemy, aby rodzice czy rodzeństwo nas nakryli, ale każdy ma prawo poznawać działanie swojego organizmu.

Zdjęcie przedstawiające parę
Autor: stokpic

Dojrzewanie czekało i czeka każdego rozwijającego się człowieka. Nagłe zmiany nastroju, potrzeba traktowania nas jak dorosłych ludzi, poważnie i dojrzale jest podświadomym priorytetem. Dziewczyny zaczynają dojrzewanie później i kończą szybciej. Dużo dłużej ich ciało się rozwija. U chłopaków jest nieco inaczej. Faceci zaczynają dojrzewanie wcześniej, ale za to kończy się ten czas później. Podejście do tematów seksu jest dla nas bardziej zabawą niż koleżankom. One szukają mężczyzny, który będzie opiekunem, przyjacielem, wsparciem. Dlatego często są nazywani przez swoje partnerki zdrobniale, na przykład misiami. Jest to odpowiednik kobiecej potrzeby pilnowania ogniska domowego, idealnej harmonii w domu. Tworzenia rodziny, gdzie jest żona, mąż, dzieci. Stąd też oczekiwanie wspólnego spędzania czasu, opieki i zaspokajania swojego chłopca.

Wszystkie opisane powyżej sekcje zachowań są częściowo powiązane z naszym instynktem, jaki dostaliśmy od naszych przodków. Niedojrzały jeszcze mężczyzna jest już ciekawy tego, jak wyglądają nagie rówieśniczki czy dojrzałe kobiety. Jedni bardziej, inni mniej. Zależy też od wychowania, głównie tego jaki jest ojciec. Wiele zachowań mamy po męskiej części rodziny, tego jakie jest grono przykładowych facetów w naszym otoczeniu, ale głównie taty.

Dziewczyny natomiast, nawet jeśli są ciekawe gołego chłopaka, mają inne oczekiwania. Bardziej przytulenia, pierwszego pocałunku opisanego w ulubionej książce czy przedstawionej sceny z filmu. Poczucia bezpieczeństwa w jego ramionach czy pewności, że jest obok odpowiedzialny ktoś, kto zawsze przy niej będzie.

Chłopacy są wcześniej gotowi na stosunek płciowy. Jest to dla wielu zaspokojenie potrzeb fizjologicznych podobnych do ugaszenia pragnienia, zjedzenia, bądź też wyspania się. Dla dziewczyn jest to bardziej ważne.

Jest tak, ponieważ wtedy dojrzewająca para nie bierze do siebie słów rodziców, którzy zwykle nie tłumaczą, nie rozmawiają, a stwarzają wrażenie dowartościowywania się jako rodzic nad młodymi który musi wszystko wiedzieć najlepiej. Wtedy właśnie kontrolę przejmuje nasz instynkt, wychowanie oraz nasza natura. Chłopak instynktownie stara się zaspokoić dziewczynę, sprawdzić się jako dojrzały mężczyzna, który potrafi spełnić się jako samiec, dominować nad nią, pokazać jaki z niego jest prawdziwy facet. Natomiast partnerka również instynktownie – uczy go sfer uczuciowych. Tego, że najważniejsze jest danie drugiej osobie ochrony, miłości, czułych zachowań, zadbania, a nie myślenia tylko o swoich potrzebach oraz zaspokojenia ich.

Zboczenia i obyczaje

Można przypuszczać, że skoro nie było mowy, ludzie nie byli tak rozumni jak my teraz, jest bardzo prawdopodobne, iż dochodziło do różnych dziwnych zachowań.

Skoro sporządzonego prawa nie było, tylko te narzucone przez naturę jak na przykład walka o samicę (tudzież pierwotną kobietę), polowanie na zwierzęta, żerowanie słabszych na silniejszych lub walka o miejsce w stadzie, było można sobie pozwalać na dużo więcej. Można odnaleźć też różnice w każdej epoce, plemieniu, narodzie, regionie albo też w wiosce.

Z tego co udało się nam znaleźć w sieci, dochodziło m.in. do stosunków między około dziesięciolatkami. Przez rodziców, mieszkańców plemienia, było to zupełnie normalne, zwykła niewinna zabawa, w którą każdy się bawi.

Autor: LoggaWiggler
Autor: LoggaWiggler

Gdy ludzie zaczęli porozumiewać się słowami, od najmłodszych lat znali na przykład piosenki z nazwami swoich narządów. W przypadku innych zachowań seksualnych nie traktowano ich jako zboczeń, traktowano je jako normę. Jeżeli ktoś chciał się zabawiać w dziwny sposób, często odbierano jako powód do śmiechu czy poprawienia nastroju.

Zdarzały się również wioski, gdzie stawiane były specjalne chaty dla nastolatków do odbywania wspólnie stosunków. Gdzieniegdzie odbywały się również rozkosze grupowe czy tzw. pokoje dla kochanków, gdzie dziewczyny mogły przyjmować różnych chłopaków, pod warunkiem, że opuścili oni pokój przed wschodem słońca. Nie oceniano wtedy czy dziewczyna jest dziewicą i często wcale nie musiała pierwszego razu odbyć po ślubie. Bowiem im więcej miała partnerów, tym lepiej o niej to świadczyło, bo skoro już uprawiała seks, musiała być w tym dobra.

Niektóre plemiona miały większe wymagania na przykład do chłopaków, którzy musieli odbyć rytuały. Te obrzędy były dosyć często w pewien sposób obrzydliwe, panowie po prostu zajmowali się sobą nawzajem.

Łapanie za piersi, wkładanie palców w pochwę było dla wielu dziewczyn normalne, a dla chłopaków często dobrą zabawą. Wspólne okaleczanie się, najróżniejsze obrzędy wywodziły się zwyczajnie z instynktownych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie zachowań.

Dorośli zdradzali się, co widoczne jest dzisiaj u zwierząt. Zdarzają się pary, ale dużo częściej kotka przychodzi z małymi już od innego kota. W niektórych plemionach zazdrość mężczyzny o kochanków żony było wręcz źle odbierane. Dochodziło nawet do wymiany małżonkami podczas dzisiaj nazywanych przez nas festynami.

Ludzie pierwotni oraz ich seksualność oraz rozmnażanie

To co mogliście przeczytać powyżej, jest tak naprawdę wszystko co obecnie wiemy. Naszym skromnym zdaniem jakby była lepsza możliwość poznania tego co robili ludzie pierwotni, wtedy moglibyśmy porównywać bardziej z tym co jest obecnie.

Jedyne co możemy stwierdzić na podstawie wcześniejszych ustaleń uczonych to, że na początku swojego istnienia homo sapiens oraz inne gatunki z rodzaju homo w rodzinie Hominidae miały o wiele więcej swobód związanych ze swoją seksualnością. A przez nie nie musiały się ograniczać, prawie wszystko było dozwolone. Dopiero z czasem, kiedy my jako ludzie rozumni posiadający większą wiedzę oraz stawiając na urbanizację (i nie tylko na to) rozpoczęliśmy ograniczać się w przeróżny sposób. Do dziś się ograniczamy i nie możemy pozwolić sobie na więcej swobód.

W przypadku rozmnażania, początkowo nie było większych problemów związanych z zapłodnieniem, no oczywiście gdy akurat kobieta była w czasie dni płodnych. Jeżeli nie, zdarzały się sytuacje, które opisywaliśmy wcześniej. Dochodziło do na przykład obecnie nazywanej zdradą. Nikt nie ścigał za takie wyczyny, chociaż zazdrości, zemsty prawdopodobnie miały miejsce, a skoro mniej się opanowywaliśmy, były w niektórych przypadkach bardziej niebezpieczne. W tej strefie też dochodziło do zmian w czasie.

Poniżej umieszczamy dwa filmiki z YouTube, gdzie pokazywane są dwie epoki oraz różnice w podejściu do seksu oraz rozmnażania. Oczywiście podane są one bardziej do porównania jak mogło się wszystko zmienić w ciągu kilku wieków.

Dla osób, które nie chcą obejrzeć mogę skrócić, że w antyku na przykład w czasie panowania Rzymian dochodziło do luźnych kontaktów seksualnych, nawet osób tej samej płci. Natomiast w następnej erze, czyli w średniowieczu, pojawiło się inne podejście. Dzięki panującej religii w Europie doszło określanej przez nas cenzury w seksie, która nie pozwalała już na aż tak swobodne podejście w tych sprawach. Można było kopulować tylko tak jak w Biblii było napisane, czyli mężczyzna z kobietą. Przez to też przez wieki cześć zachowań w Europie zmieniło się albo całkowicie zanikło. Można zauważyć, że coraz to młodsze pokolenia próbują powoli wracać do instynktownych zachowań jakie były wcześniej oraz poznawać to co się dzieje w innych częściach świata. Przez to też wprowadzać zupełnie nowe sposoby swobód w seksie jakie nie obowiązywały w danym regionie. Dzięki temu znana jest tak zwana Kamasutra i przez niektórych jest wykorzystywana i to dosyć mocno.

Na zakończenie

Napisaliśmy to dla Was, aby odpowiedzieć na pytanie. Według nas pierwotni ludzie najprawdopodobniej rozmnażali się dzięki instynktowi. Z kolejnymi latami, epokami oraz rozwojem zachowania rozwijały się i były wymyślane coraz to nowsze obyczaje. Zboczone zachowania są po dziś dzień. Są rejony, gdzie odbywane są stosunki ze zwierzętami, czasem nawet roślinami co wiele setek lat temu było zupełnie normalne. Przy okazji, chcielibyśmy dodać, iż nie byłoby tych zmian, gdybyśmy nie chcieli na siłę się cywilizować i traktowali tego jako choroby. Zachowujemy się tak, aby się dowartościować, dlatego przypinamy choroby osobom mającym silniejsze potrzeby. Natomiast dzięki temu podejściu również zmieniliśmy wiele praktyk, które są naprawdę złe. Staramy się walczyć z gwałtem nie tylko na dojrzałych kobietach, ale również pedofilią. Nie pozwalamy na zachowania seksualne w miejscach publicznych, lecz również rozwijamy wiele potrzeb bardziej wymaganych przez bardziej zaawansowanych kochanków, zabawkami erotycznymi, grami, czy coraz częściej bardziej czułymi filmami erotycznymi.

Bibliografia

Nie licząc filmików wcześniej wymienionych korzystaliśmy jeszcze z tekstu Dzika miłość.

Informacja o autorach

Autorami tego tekstu jest Bartek Rozwadowski oraz Patryk Tarachoń. Bartek jest autorem tego bloga, na którym został ten tekst. Drugi autor akurat jest autorem bloga Przygotuj się na Start!, na którym znajdują się teksty lifestyle’owe omawiające przeróżne życiowe perypetie.