lifestyle
Jedno ogłoszenie, wiele odpowiedzi w temacie MLM

Jedno ogłoszenie, wiele odpowiedzi w temacie MLM

Facebook posiada wiele możliwości oraz wiele można na nim zrobić. Wiedziałem to już od dawna, ale ostatnio mogłem na własnej skórze potwierdzić. Tym razem próbowałem swoich sił przy wyborze pracy w systemie MLM.

Jak to się wszystko rozpoczęło?

Ostatnio pisałem Wam na temat zarabiania na zakupach. Tym razem chciałbym Wam przedstawić coś innego. Tym razem spróbowałem swoich sił przy odnalezieniu innej dodatkowej możliwości dorobienia do pensji. Mam kilka wymogów co do podjęcia współpracy z jakąkolwiek firmą, nie ważne czy w systemie MLM bądź inna, ale dałaby mi możliwość dorobienia w spokojny sposób.

Napisałem jedno ogłoszenie w jednej z grup na Facebooku o nazwie Praca W Domu Przez Internet. Zadałem proste pytanie – przynajmniej dla mnie. Miałem chęć podyskutowania z kimkolwiek na temat ciekawych ofert. Reakcja ludzi mnie zaskoczyła, szczególnie ilościowo w tak krótkim czasie. Po pojawieniu się mojego pytania to wystarczyło ludziom 24 godziny, aby zasypać mój komunikator ilością wiadomości.

Mój wpis na Facebook

Każdy proponował swoje rozwiązania albo też próbował przekonywać, że to co mi pokazuje to najlepszy wybór. Ja akurat w niektórych przypadkach nie dałem się wciągnąć w dyskusję i widząc nieodpowiednią ofertę od razu dziękowałem.

W paru przypadkach udało się rozmówcom ze mną przez chwilę porozmawiać i podpytywali się parę rzeczy. Niestety rozmowy szybciej lub później kończyły się, że rezygnowałem z składanych propozycji.

MLM a inne oferty pracy

Zanim przejdę do podsumowania całej mojej inicjatywy chciałbym teraz przedstawić kilka faktów dla osób, które nie muszą znać wszystkiego.

Według Wikipedii MLM jest to marketing wielopoziomowy (po angielsku Multi-Level Marketing – z tego też wziął się skrót), który też jest nazywany marketingiem sieciowym. Cytując Wikipedię można mniej więcej tak wytłumaczyć:

[…] struktura i sposób działania spółki, opierający się na sprzedaży produktów przez niezatrudnionych uczestników. Zarobki uczestników są zależne od obowiązującego w firmie planu marketingowego. Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców. […]

To co można stwierdzić to uczestnictwo w MLM jest tak naprawdę łatwe, trzeba wyrazić chęć i utworzyć konto w danej firmie. Wtedy rozpoczynają się odpowiednie działania związane z nowym członkiem danej grupy.

To co zauważyłem zarobki w MLM i innych prac związanych z internetem są różne. Firmy związane z marketingiem wielopoziomowym uzależniają sposób zarabiania poprzez przeróżne systemy prowizyjne oraz motywacyjne. W pewnym sensie mnie to przeraża, bo nie da się przewidzieć jak potoczy się sprawa związana ze sprzedażą oraz z tworzoną grupą.

Spotkanie ludzi
Autor: StartupStockPhotos
Licencja: Pixabay License
Źródło: Pixabay

W przypadku innych prac związanych z internetem to tak naprawdę to da się w jakimś stopniu przewidzieć. Przykładem może być wypełnianie ankiet przez internet. W tym momencie wiedząc ile w danym momencie jest do wypełnienia formularzy, gdzie wynagrodzenie jest z góry znane (nie ważne czy podawane w przedziale kwotowym czy też są podane konkretne wynagrodzenia), można przewidzieć z większą albo mniejszą precyzją ile zarobimy.

W obydwu przypadkach można zarobić naprawdę duże kwoty, ale trzeba wiedzieć w jaki sposób dojść na tak zwany szczyt. Dzięki temu zarabiać sporo. Ja akurat nie jestem z tych, którzy mają wielką wyobraźnie oraz możliwości, aby inwestować pieniądze w system marketingu sieciowego. Co za tym idzie jestem w tym momencie naprawdę wybredny.

Moje podsumowanie

Zanim przekaże swoje trzy grosze to mogę poinformować, że w przeróżny sposób dostawałem propozycje. Od podania linka a kończąc na pełnej profesce i miłej rozmowie z jedną z pań. W głównej mierze dostawałem propozycje typu zainwestuj a dostaniesz wysokie profity albo też używaj i sprzedawaj produkty, które dużo kosztują.

W obydwu przypadkach dziękowałem z odpowiednią szybkością do przekazywanych informacji. Z jakiego powodu rezygnowałem z czegoś takiego? Jest kilka powodów. Jedną z nich jest źle przekazana informacja, w innym przypadku jest to typowe mylenie oczu i próba wprowadzenia kogoś w struktury i nakręcanie następnych do opłacania czyiś profitów. Jeszcze inni próbowali coś ukrywać, aby tylko wprowadzić mnie w ich struktury. Najczęściej było tak, że po prostu wolałem nie inwestować kasy, z którą tak mam mało albo też drogie produkty, na które mnie i moje otoczenie nie stać.

Facet przy stoliku w kawiarni
Autor: rawpixel
Licencja: Pixabay License
Źródło: Pixabay

Niektóre z osób, które ze mną wtedy rozmawiały dziwiły, że ja tak szybko rezygnuję po dowiedzeniu się o co chozi. Słyszałem coś w stylu Przecież można sporo zarobić. Mogę się zgodzić, ale trzeba coś poświęcić – ja akurat co do inwestowania pieniędzy w jakieś krypto waluty, rynki, tokeny albo coś podobnego to niestety nie mam nic do inwestowania – tak jak wspomniałem w akapicie powyżej. Wolę odłożyć na tak zwane bułki albo dać prezent dziecku.

Natomiast motywacją do rezygnacji w przypadkach MLM z drogimi rzeczami, suplementami, itp. mogę jedynie potwierdzić swoją rezygnację na podstawie takiej, że sam nie zarabiam dużo i nie mam zbytnio oszczędności, aby samemu kupować droższe rzeczy – wolę odłożyć na później poprzez lokatę, rachunek oszczędnościowy. A co ze sprzedażą komuś innemu? Dla mnie to prosta sprawa. Mam znajomych i rodzinę, którzy zarabiają podobnie do mnie a nie będę robił za akwizytora albo kogoś podobnego w celu uzyskania jakikolwiek prowizji.

Niektórzy mogą mi dać mi do zrozumienia jak wychodzę z inicjatywą zdobycia pracy online albo w MLM w takich grupach to nie powinienem się bać w sprzedaży drogich rzeczy albo w zwiększaniu grupy poprzez to nowe i nieznane mi osoby. Ja akurat nie mam ciśnienia do poznawania ludzi poprzez różne przypadki. Wolę mieć pewność, że z kimś konkretnym rozmawiam. Z tego też powodu to MLM opisane w tym tekście nie są dla mnie czymś na poważnie. Wolę już podjąć współpracę z Cashback World, gdzie robię zakupy i na tym zarabiam. Żałuję, że na chwilę obecną nie mam możliwości szybkiego zwrotu pieniędzy, ale próbuję swoich sił, aby mieć przyjemność z tego.