Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstania Warszawskiego organizuje specjalne wykłady i filmy o Powstaniu Warszawskim

Na kilka dni przed publikacją dostałem bardzo ciekawą wiadomość od instytucji o nazwie Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstania Warszawskiego. Od razu mnie zaciekawili z powodu, że tematyka jest mi bliska z kilku powodów — dostałem dawkę informacji o historii, a do tego jeszcze mi bliższe z powodu, bo o działaniach w moim mieście urodzenia.

Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstania Warszawskiego i przesłana wiadomość

To, co otrzymałem od wspomnianej instytucji, było bardzo treściwe oraz przekazywało bardzo wiele. Tematem tej wiadomości był przekaz o czterech wydarzeniach na początku sierpnia 2023 roku. Nie były to informacje o tym, co mieli, ale o tym, co planują zrobić na wspomniane dni. Pojawiło się zaproszenie uczestnictwa w oglądaniu kilku filmów oraz w wykładach.

Syrenka Warszawska z opaską powstańczą
Autor: adamsky73
Źródło: Pixabay

Tematyką, jaka obejmuje to Powstanie Warszawskie, które bliskie jest memu sercu z kilku powodów. Na każdym spotkaniu można spodziewać się podejścia do tak wielkiego wydarzenia z kilku stron. Na tyle to zostało dobrane, że trudno jest mi się oprzeć, aby nie uczestniczyć. Z tego też powodu zapraszam do dołączenia do grupy oglądających publikacje oraz słuchających prelegentów.

Linki do wydarzeń i krótkie omówienie

Nie mam zamiaru pozostawić bez podania linków oraz omówienia na szybko to, co jest zaplanowane. Było to akurat nie miłe, abyście musieli szukać przed pójściem na wydarzenia. Przy okazji ja bym się czuł głupio.

  • Film w Izbie Pamięci: Powstanie warszawskie 1944 – to, co mi wiadomo to, na tym wydarzeniu ma być przedstawiony film przedstawiający ogólnie i w paru momentach szczegółowo o Powstaniu Warszawskim. Jeden ze szczegółów mnie na tyle zaciekawił, że zebrano wypowiedzi żołnierzy, którzy mieli tłumić Powstanie Warszawskie. Chętnie bym usłyszał ich wypowiedzi.
  • Kobiety w Powstaniu Warszawskim — wykład powiązany z kobietami, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim. Dla mnie ze strony statystycznej byłby to nudne wydarzenie, lecz w planach jest przedstawienie nie tylko tych informacji, lecz też omówienie kilku faktów a na koniec prezent w postaci prezentacji filmowej pod tytułem: Wygrane życie łączniczki, które nie przedstawia dodatkowo, że kobiety też narażały swoje życie dla Warszawy i Polski.
Zdjęcia przedstawiające Powstanie Warszawskie
Autor: tevenet
Źródło: Pixabay

Dodatkowe informacje

Pamiętajcie, że Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstania Warszawskiego ograniczyło ilość miejsc. A do tego jeszcze wstęp jest biletowany. Z tego też powodu warto wcześniej zainteresować się wejściem na te wydarzenia.

Inną informacją jest to, że na swoim profilu bloga na Facebooku oraz na koncie na Twitterze na dzień wcześniej umieszczę przypomnienia w sprawie wydarzeń. Taka przypominajka.


Jak chcecie odnaleźć więcej informacji na moim blogu na temat Powstania Warszawskiego, to możecie odnaleźć pod tym linkiem.