lifestyle
Setny wpis

Setny wpis

Ten tekst jest liczony jako setny wpis a razem z nim minęło już ponad trzy i pół roku od momentu założenia bloga oraz powiedzenia heloł. W tym momencie zdradzam wiele informacji związanych z moim miejscem w internecie, z jego przeszłością i przyszłością.

Setny wpis i słowo wstępu do niego

Prowadząc tego bloga rozpoczynałem już mając przynajmniej podstawową wiedzę na temat blogowania. Chociaż nadal tak mam, że czuję mus na naukę w tej dziedzinie. Do tego jeszcze dochodzi sprawa mojej edukacji nad poprawą swojego języka – szczególnie w pisaniu. Dzięki prowadzeniu tego bloga mam możliwość zdobywania większej wiedzy w obydwu tych sprawach i mam zamiar nie zaprzepaścić tego.

Tapeta
Autor: Ridderhof
Źródło: Tapeta
Licencja: CC0 Creative Commons

Nie marnując czasu chciałbym pochwalić się, że ten tekst widnieje jako setny wpis na blogu. Minęło mi kilka lat blogowania i to dosyć szybko. Co za tym idzie znalazłem kilka osób, które chętnie czytają to co tworzę, pojawiło się trochę pomysłów na rozwój i kilka propozycji, dzięki którym mogłem podjąć współprace na jeden wpis z kilkoma firmami (tutaj mogę oficjalnie podziękować sklepowi Bobomio, dzięki któremu podjąłem próbę pierwszej współpracy na blogu w tekście pod tytułem Ewolucja pieluch). W międzyczasie pojawiały się pomysły związane z innymi blogerami – wywiady oraz jeden wspólnie napisany tekst. Miło mi się tym dzielić, nie tylko z tego powodu, że coś takiego powstało, ale też jestem dumny z tego, że mogłem podjąć jak na razie tak współpracę z takimi efektami.

Wiadomo, że też napotkałem na gorsze momenty w czasie tworzenia artykułów. Pojawiły się momenty kiedy wątpiłem w kreowanie swojej przestrzeni w internecie – tak, były takie momenty, ale przeżyłem je i spodziewam się jeszcze następnych. Zauważyłem też, że co pewien czas pojawi się głos stwierdzający, że coś nie gra. Przyznaje się, że nie każdy jest idealny i zadowoli każdego, przez to też niektórzy mogą czuć się jakoś urażeni. Z tego też powodu próbuję jak najlepiej załagodzić sytuację. A co za tym idzie poprawić się na przykład weryfikując jak piszę – czasami to nie wychodzi. Mogę przyznać, że tworzenie treści o tematyce historycznej przychodzi mi z trudnością. Powodem jest to, że obowiązki w domu oraz pracy dają mi w niektórych momentach zbyt mało czasu, abym mógł cokolwiek napisać. Nie wspominam nic o kontroli tego co stworzyłem.

Nie mając nic do ukrycia chcę teraz jeszcze przedstawić to co się działo na moim blogu i to co mam w planach. Tak po prostu.

Co było do teraz na blogu?

Na moim blogu wiele się działo. Na wstępie już wspomniałem o kilku rzezach jakie pojawiły się, lecz jest wiele innych spraw. Chciałbym przedstawić Wam to co według mnie jeszcze powinno być omówione.

Laptop
Laptop na stole
Autor: Khamkhor
Źródło: Laptop na stole
Licencja: CC0 Creative Commons

Poniżej znajduje się zestawienie Top 5 najpopularniejszych tekstów na blogu:

1. Jak powstała obecna Warszawa?;

2. Skąd ludzie pierwotni wiedzieli jak się rozmnażać?;

3. Niepełnosprawność – kiedyś i dziś;

4. Maus, czyli największy czołg w czasie II wojnie światowej;

5. Co kryje w sobie Kodeks Gigas?.

A oto przed Wami 5 najpopularniejszych odnośników z bloga na inne strony:

1. Wikipedia;

2. Ciekawostki Historyczne;

3. Niepełnosprawność przez wieki;

4. Dzieje ubezpieczeń w Polsce;

5. Pixabay.

Przycisk CREATE
Przycisk CREATE
Autor: www_slon_pics
Źródło: Przycisk CREATE
Licencja: CC0 Creative Commons

Tym razem 5 najczęstszych miejsc skąd się pojawiali czytelnicy:

1. wyszukiwarka Google;

2. Facebook;

3. Zblogowani;

4. Twitter;

5. Wyniki konkursu Metamorfozy, czyli nową stronę i hosting Zenbox otrzymuje….

Pojawiły się też przeróżne hasła związane z wyszukiwarkami internetowymi. Z tego też powodu przedstawiam Wam Top 5 najczęściej haseł z wyszukiwarek internetowych:

1. codex gigas;

2. jak powstała warszawa;

3. czołg maus;

4. historia warszawy;

5. rzeź woli wspomnienia.

Co jest w planach?

Nic nie wspominałem o tym co planuję zrobić. Jest trochę jakie w swojej głowie szykuję na przyszłość. Z częścią z nich mogę się podzielić i przedstawić w tym tekście.

Pierwszą sprawą jaką chcę się podzielić z Wami jest to, że planuję w najbliższym czasie powiększyć grono twórców tekstów bloga. Nie będę jedynym autorem wpisów. Ma się pojawić młody człowiek, który z twórczością w internecie nie miał niewiele wspólnego. Za to mogę go pochwalić, że uczestniczył w kilku kampaniach reklamowych. Jest to Dominik Hajduk, który może jest młody wiekiem, lecz wierzę w niego co do twórczego tworzenia. Będzie mi miło go zapowiedzieć oraz przedstawić.

Pismo odręczne
Pismo odręczne
Autor: cocoparisienne
Źródło: Pismo odręczne
Licencja: CC0 Creative Commons

W najbliższym czasie pojawią się moje teksty poza blogiem. Jesteście ciekawi gdzie, to od razu odpowiadam. Jest to portal Historykon i mam zamiar raz na pewien czas się pojawiać i przekazywać kilka informacji od siebie. Mam zamiar nie zaprzepaścić swojej szansy i dawać jak najwięcej od siebie. Jak wychwycę publikację na tym portalu to na pewno będę przekazywał dalej informacje przez portale społecznościowe. Zobaczymy czy będzie najpierw informacja w newsletterze ode mnie.

Jak już jesteśmy przy wysyłce newslettera to chciałbym przekazać informacje, że są szanse na zamknięcie tej części przekazywania informacji związanych z blogiem.Wchodzą przepisy związane z RODO i jeszcze do końca nie rozstrzygnąłem tego problemu a chciałbym mieć osobne miejsce na przekazywanie naprawdę ciekawych wiadomości dla wąskiej grupy osób, które uprzednio zgłosiły chęć otrzymywania takowych wieści.