Historia
Jak wybrani czytelnicy wypowiadają się na temat niepodległości?

Jak wybrani czytelnicy wypowiadają się na temat niepodległości?

Wysłałem maila zatytułowanego Ankieta o niepodległości. Nie zdziwiły mnie odpowiedzi, bo naprawdę są ciekawe.

Kilka słów wstępu

Kilka dni temu wysłałem maila do kilku czytelników mojego bloga z informacją o ankiecie i prośbie o jej wypełnienie. Pisząc tą wiadomość chciałem uzyskać informacje związane co oni myślą na temat niepodległości i przy okazji chciałem zachaczyć o tematykę setnej rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę.

Flaga Polski
Flaga Polski
Autor: crsntdesign
Licencja: CC0 Creative Commons
Źródło: Pixabay

Wiadomo, że nie każdy chce się wypowiadać w określonej tematyce i z tego też powodu nie chciałem na nikim wymuszać odpowiedzi. Z tego też oczekiwałem jak najdłużej na odpowiedzi, aby wiedzieć, że wszyscy co mieli się wypowiedzieć to to zrobili.

Ankieta o niepodległości i jej wyniki

Z kilku osób, do których wysłałem otrzymałem kilka interesujących informacji. Nie wszystkie będę publikował. Chciałbym zachować część informacji dla siebie.

Przechodząc do zadanych pytań i odpowiedzi to przedstawiam.kilka ciekawych odpowiedzi, przynajmniej dla mnie, nie wiem jak dla Was. Pierwsze pytanie z ciekawą odpowiedzią padło na pytanie:

Czym dla Ciebie jest niepodległość?

A odpowiedź to:

Samodzielnością, wolnością, samodecydowaniem

Na to pytanie:

Czym dla Ciebie jest 100 rocznica obchodów niepodległości Polski?

Odpowiedź mnie naprawdę zaskoczyła.

Z roku na rok czymś coraz bardziej smutnym i przygnębiającym, z powodu środowisk, które nie potrafią chociaż na ten jeden dzień odłożyć wszystkie animozje na bok.

Jeden z symboli na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Jeden z symboli na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Autor: korczag1
Licencja; CC0 Creative Commons
Źródło; Pixabay

Wymusiłem, aby osoba odpowiadająca na moje pytanie wyobraziła sobie jedną sytuację. Pytanie wyglądało tak:

Jak byłby wybór czy walczyć o niepodległość Polski to jaka by była Twoja decyzja?

A odpowiedź, która padła to:

Walka o niepodległość Polski

Człowiek, który odpowiedział na te wszystkie pytania i zacytowałem jego wypowiedzi to człowiek, który podpisał się jako scanner. To co wiem to on prawie od samego mojego newslettera śledzi mojego bloga oraz czyta maile jakie wysyłam. Co do czytania moich tekstów to może nawet dłużej przegląda, ale mogę przyznać, że człowiek posiada honor Polaka.

Coś na koniec

Jeśli ktoś chciałby dostawać podobne zapytania jak wybrane osoby, o których wspomniałem wcześniej, to zapraszam do zapisu do newslettera. Tam co pewien czas zadaje pytania i przekazuję wybrańcom informacje co się dzieje.

Newsletter
Newsletter
Autor: ribkhan
Licencja: CC0 Creative Commons
Źródło; Pixabay

Jak nie wiecie jak odszukać miejsca do zapisania się na newsletter to możecie odnaleźć link do zapisu pod tym linkiem. Zachęcam do zapisów.