lifestyle
Wyniki ankiety

Wyniki ankiety

Jakiś czas temu napisałem tekst razem z prośbą o wypełnienie ankiety. Teraz czas na wyniki oraz krótka ich ocena z mojej strony.

Słowem wstępu

Tworząc ankietę i podając do niej link w tekście pod tytułem Krótka ankieta związana z ciągiem wpisów „Podsumowanie Historyczne” chciałem, aby czytelnicy mojego bloga zadecydowali czy mam nadal tworzyć ciąg historyczny pod tytułem Podsumowanie Historyczne. Specjalnie czekałem przez dłuższy czas, aby każdy mógł zdecydować oraz wyrazić swoją opinię. Wyniki z tej ankiety miały do końca zadecydować co dalej miało się dziać z we wspomnianym ciągiem tekstów.

Z mojej strony już nadszedł czas, aby zakończyć oczekiwanie na Wasze wyrażanie opinii. Przez to też siadłem do wyników i rozpocząłem je analizować. Poniżej umieszczam swoją interpretację w tym temacie razem pokazaniem części informacji jakie uzyskałem z odpowiedzi ankietowanych.

Od razu mogę potwierdzić, że na nikogo nie wpływałem oraz nie prosiłem, aby zmienił swoje zdanie oraz sfałszował odpowiedzi. Tym bardziej sam nie odpowiadałem na pytania. Pozostawiłem wszystko losowi, aby dowiedzieć się kto ma jakie zdanie.

Wyniki ankiety

Tworząc ankietę spodziewałem się, że ankietowani będą wypełniać sporo razy i będzie możliwość wyselekcjonowania przeróżnych wariantów. Co za tym idzie będę miał możliwość wskazania podjęcia odpowiednich decyzji w tej sprawie oraz przekazania Wam odpowiednich wyników potwierdzających. Niestety w momencie zamykania ankiety wypowiedziały się cztery osoby, które ogólnie potwierdziły, że to co robiłem do tej pory mam dalej kontynuować.

W przypadku liczby ankietowanych dziwi mnie, że zamiast przynajmniej kilkunastu osób wypowiedziało się tylko albo też aż cztery. Porównując do statystyk odwiedzin bloga to powinno wypowiedzieć się więcej osób. W obecnej chwili nie będę dalej się wypowiadał w tej kwestii, pozostawię ocenę tej sprawy na później.

Na rysunku poniżej umieściłem pytanie Prowadzić dalej ciąg wpisów pod tytułem <>? razem z odpowiedziami. Sam wynik wskazuje, aby kontynuował dalej swoją pracę przy temacie ankiety. Myślałem, że bardziej będą zdania podzielone w tej sprawie i ktoś wypowie się inaczej.

Pytanie "Prowadzić dalej ciąg wpisów pod tytułem Podsumowania Historyczne?" z wynikami.
Pytanie Prowadzić dalej ciąg wpisów pod tytułem Podsumowania Historyczne? z wynikami.

Przy pytaniu Jak miałbym prowadzić dalej ciąg Podsumowań Historycznych to coś zmieniać? zobaczyłem, że pojawił się podział na odpowiedzi. Wiadomo, że umieściłem odpowiedzi tak oraz nie, do tego wszystkiego dołożyłem jeszcze odpowiedź Wszystko leży do Twojej decyzji. Walka by była równa jak nie dwa odzewy na ostatni wspomniany przeze mnie. W przypadku chęci wprowadzenia zmian spodziewałem się, że na następne zapytanie będzie zaznaczona odpowiedź oraz ktoś wprowadzi dodatkowe informacje w miejscu.

Wykres do pytania "Jak miałbym prowadzić dalej ciąg Podsumowań Historycznych to coś zmieniać?"
Wykres do pytania Jak miałbym prowadzić dalej ciąg Podsumowań Historycznych to coś zmieniać?

W kwestii zaznaczenia odpowiedzi na temat propozycji zmian to co mi wiadomo to wszyscy się wypowiedzieli. To co widać na obrazku poniżej to największą popularnością cieszył się oddźwięk Subiektywne podsumowanie (tak jak do tej pory), które świadczy dodatkowo przyzwyczajenie czytelników. Kolejne z większą ilością było Pozycje proponowane przez czytelników, a na samym końcu Komercyjne pozycje w podsumowaniu historycznym.

Rysunek przedstawiający odpowiedzi na pytanie "Jakby doszło do dalszego prowadzenia Podsumowań Historycznych co według Ciebie powinno się pojawić?"
Rysunek przedstawiający odpowiedzi na pytanie Jakby doszło do dalszego prowadzenia Podsumowań Historycznych co według Ciebie powinno się pojawić?

Przy Jak masz coś dodatkowego do przekazania to możesz umieścić w polu poniżej. Na pewno przeczytam tą wiadomość od Ciebie. nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Z tego też powodu trudno jest mi stwierdzić czy ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości, problemy, itp. Z miłą chęcią w tym miejscu bym dowiedział się czegokolwiek. Mogę stwierdzić, że nie było niczego do przekazania.

Moje wnioski

Według mojej oceny to z ankiety wynikło, że mam nadal tworzyć Podsumowania Historyczne a co za tym idzie mam nadal poszukiwać ciekawych informacji w okół historii. Najlepiej by było, abym nie zmieniał nic i nadal prowadził subiektywną selekcję materiałów, ale decyzja należy do mnie co będzie dalej jeśli chodzi o zawartość. W pewnym sensie nie dziwię się co do podtrzymywania subiektywnej oceny, każdy lubi jak wszystko jest po staremu i łatwo odnaleźć potrzebne informacje.

Natomiast co do kwestii decyzji zmian wprowadzanych przeze mnie to większość chce, abym takie decyzję sam podejmował bez patrzenia na kogokolwiek. Dla mnie jest to kwestia na tyle ważna, bo nie chcę nikogo obrażać albo wkurzać, że cokolwiek zmieniam albo też wprowadzam na swoim blogu a może to wpłynąć na to, że przestanie być czytelnikiem i próbować zrazić jak największą liczbę odbiorców bloga oraz ich działania.

Dziwi mnie jedna kwestia. Jest to liczba uczestników badania. Tak jak pisałem wcześniej spodziewałem się, że będzie o wiele więcej osób chcących odpowiedzieć. Okazało się, że tylko tzw. odsetek zareagował i to dzięki niemu mogę cokolwiek teraz napisać a nie tylko czekać w nieskończoność na cokolwiek.

Kończąc swoją wypowiedź stwierdzając jedno. Będę pisał dalej Podsumowania historyczne. Jeśli ktoś ma inne zdanie w tej kwestii albo też inaczej interpretuje dane związane z ankietą to niech piszę w komentarzach.