Podsumowanie
Podsumowanie 2018 roku

Podsumowanie 2018 roku

Każdy z nas podsumowuje w jakikolwiek dany okres na określonych warunkach. Ja teraz chciałbym opublikować podsumowanie 2018 roku i przedstawić Wam różne rzeczy związane z moim blogiem.

Parę słów na początek

Tak jak każdy twórca robi podsumowanie w jakiekolwiek formie. Ja tak samo chcę zrobić i przedstawić Wam to co działo się na moim blogu. Oczywiście wszystko będzie robione jako Podsumowanie 2018 roku i w takiej formie, aby było na tyle czytelne, aby nikt nie miał możliwości złego zrozumienia.

Co za tym idzie przedstawiam Wam moje podsumowanie w kilku punktach. Nie powinny Wam robić większego problemu, co do poniektórych pozostawiam komentarz przed całą listą.

Podsumowanie
Podsumowanie
Autor: rawpixel
Licencja: CC0 Creative Commons
Źródło: Pixabay

Faktyczne Podsumowanie 2018 roku

Top 10 czytanych tekstów

każdy blog ma najbardziej czytane teksty. Z tego też powodu przekazuję Wam info Top 10 czytanych tekstów.

 1. Prawa kobiet na przestrzeni wieków na terenie Europy;
 2. Jak powstała obecna Warszawa?;
 3. Historia wódki;
 4. Niepełnosprawność – kiedyś i dziś;
 5. Maus, czyli największy czołg w czasie II wojnie światowej;
 6. Japonia w II wojnie światowej;
 7. Kto dokładnie robił rozbiory Polski?;
 8. Dlaczego Jan III Sobieski pokonał Turków pod Wiedniem?;
 9. Skąd ludzie pierwotni wiedzieli jak się rozmnażać?;
 10. Co kryje w sobie Kodeks Gigas?.

Top 10 haseł z wyszukiwarek internetowych

Nie ma to jak dowiedzieć się po jakich hasłach ludzie mnie odnaleźli (raczej blog i teksty jakie zostały napisane) w 2018 roku. Wszystko wprowadziłem według oryginalnej pisowni.

 1. amazon
 2. historia warszawy
 3. linia maginota
 4. rozbiory polski
 5. jan iii sobieski pod wiedniem
 6. dlaczego jan iii sobieski pokonał turków pod wiedniem
Wyszukiwanie
Wyszukiwanie
Autor: geralt
Licencja: CC0 Creative Commons
Źródło: Pixabay

Jedyne co mnie zastanawia to pierwsza pozycja na tej liście. Nawet nie wspominałem o tym najpopularniejszym amerykańskim sklepie internetowym. Dla mnie nie jest to poważny problem, ale mnie na pewno ciekawi na tyle, że nie wiem kiedy dam sobie z tym spokój.

Top portali społecznościowych

Wiadomo co to portale społecznościowe. Tutaj tylko przedstawię z jakich portali korzystaliście, aby wejść na mój blog.

 1. Facebook;
 2. Twitter;
 3. VKontakte;
 4. YouTube;
 5. Instagram;
 6. Blogger;
 7. LinkedIn.

Top 9 stron odsyłających

W tym miejscu umieszczam listę najpopularniejszych stron, które odsyłały w 2018 roku na mój blog. Nie filtrowałem specjalnie i nie wprowadzałem żadnych warunków. Jedyne wykluczenie mają tylko wyszukiwarki – to ich nie będę ukazywał na tej liście, reszta zostanie ukazana.

 1. Facebook;
 2. Disqus;
 3. Yahoo;
 4. Twitter;
 5. Zblogowani;
 6. VK;
 7. Youtube;
 8. instagram;
 9. Wykop.

To co się działo i jakie są postanowienia na nowy rok

Jak każdy z nas miał wiele wydarzeń, które są za nim oraz przed nim. Z tego też powodu chciałbym w tej części tekstu przedstawić to co się jeszcze działo z blogiem w 2018 roku oraz to co chciałbym zrealizować w 2019 roku.

Plany
Plany
Autor: coffeebeanworks
Licencja: CC0 Creative Commons
Źródło: Pixabay

Podsumowanie 2018 roku bardziej z mojej strony

Nie wiedziałem jak zatytułować tą część. Chciałem, aby było wiadomo, że tutaj sam podsumowuję i oceniam 2018 rok na moim blogu. Ma to się kręcić wokół tego.

Podsumowanie 2018 roku to według mnie to zwiększenie się oglądalności wpisów na moim blogu. Codziennie widzę, że niektóre moje teksty pojawiają się częściej w najbardziej czytanych przez odwiedzających niż pozostałe. Cieszy mnie to, bo widzę, że moja praca jest w jakikolwiek sposób doceniana.

Co za tym idzie to mam większego kopa, aby pisać coraz lepsze i ciekawsze teksty. A przy okazji przy tworzeniu kolejnych pomysłów mam chęć tworzenia czegoś szczególnego.

Poza osobnym podsumowaniem w sprawie moich tekstów to chciałbym jeszcze przekazać informacje, że w tym oku próbowałem wprowadzić dwóch autorów tekstów na swojego bloga. Jeden z nich akurat stworzył wpis związany z nierecenzowaniem książki pod tytułem Recenzja książki „Ocaleni. Wojenna tułaczka kresowej rodziny” i jest nim Andrzej Karaś. Natomiast drugi autor po wielu moim namowom nie napisał w ogóle nic.

W obydwu przypadkach miałem nadzieję, że obydwie osoby dadzą jakieś odświeżenie na moim blogu oraz nie będę sam pisał. Okazało się inaczej. Do momentu publikacji tego tekstu żaden z użytkowników nie przekazał mi żadnej informacji na temat chęci działania na moim blogu.

Jedyną współpracą z innym człowiekiem związaną z moim blogiem była z Patrykiem Tarachoniem tworzącym bloga Patryk Tarachoń | Rozwój osobisty, kompleksy i motywacja. Obydwaj stworzyliśmy dwa teksty, które dały mi wielki oddźwięk nie tylko ze swojej społeczności, ale też ze strony czytelników Patryka. Dla mnie to był wielki sukces, że da się podjąć współpracę z innym człowiekiem i mieć naprawdę prawie natychmiastową odpowiedź ze strony ludzi.

Moje postanowienia na 2019 rok

Przez pewien czas rozmyślałem sobie czy dodać sobie tą część do podsumowania. Padło w którymś momencie, że jednak będzie i o to piszę treść do tej części, abyście mogli wiedzieć co sobie postanawiam oraz planuję.

Nie będę owijał w bawełnę i podam swoje postanowienie. Podjąłem decyzję, że będę pisał teksty naprawdę ciekawe. Raczej jeszcze bardziej ciekawe. Chciałbym Wam dać jeszcze więcej radości z czytania naprawdę merytorycznych tekstów oraz nie męczyć swoim tworzeniem treści. Co za tym idzie jest to zobowiązanie dla mnie i chciałbym dotrzymać go.

Myślenie
Myślenie
Autor: Comfreak
Licencja: CC0 Creative Commons
Źródło: Pixabay

Planuję, aby więcej pisać dla Was nie tylko tutaj na blogu, ale też na Fanpage oraz na swoim profilu na Twitterze. Ostatnio akurat zaniedbałem pod tym względem, że zastanawiam się czy ktoś jeszcze zagląda i cokolwiek czyta.

Inną sprawą jest to, że mam w planach spróbować z motywować kogoś innego do dołączenia się do mojego bloga oraz tworzenia razem ze mną treści. Jak na razie mam to w planach. Na pewno będą informacje podawane na bieżąco. Najszybciej dowiedzą się ci, którzy zapisali się na mój newsletter, ich na pewno będą mieć informacje.