lifestyle
Ocena kawy mielonej illy Espresso Black

Ocena kawy mielonej illy Espresso Black

Tekst jest tak naprawdę recenzją kawy mielonej illy Espresso Black. Przedstawiona jest dosyć ciekawa opinia w temacie jednej z kaw firmy illy.

Słowo wstępu

Jakiś czas temu chwaliłem się na dwóch portalach społecznościowych, że dostałem paczkę od sklepu Konesso i mam zamiar próbować. Poniżej umieściłem post z portalu na Twitterze.

Oraz na Fanpage na Facebooku.

Rozpocząłem pić jedną z kaw przesłanych w paczce. Nie miałem zamiaru odpuścić i z miłą chęcią przedstawiam Wam moją recenzję kawy illy Espresso Black. Nie będę teraz przeciągał i zapraszam dalej do czytania tekstu.

Recenzje innych o illy Espresso Black

Zanim przedstawię swoją ocenę, chciałbym przedstawić Wam recenzje innych osób. Dzięki nim mogłem się odnieść do swoich przemyśleń i dzięki temu wzbogacić to, co sam sądzę.

Na samym początku znalazłem na stronie illy Espresso Black sklepu Konesso kilka informacji od innych kupujących. Pierwszą opinią, jaka mi się nasunęła, jest to opinia PRZEMYSŁAW, KŁODA i twierdzi:

Kawa kupiona na prezent. Znajomi twierdzą, że jest bardzo dobra.

Inny użytkownik, Antonina, Bolesławiec, napisała o wiele więcej:

Mocniejsza od illy espresso i wyczuwa się odrobinę goryczki, ale ze smakiem, polecam

Kawa życiem
Kawa życiem
Źródło: Pixabay
Auor: Myriams-Fotos
Licencja: CC0 Creative Commons

Kolejny kawosz ukrywający się pod Izabela, Gdynia pisze tak:

Illy to jest marka, zawsze ten sam intensywny smak. Polecam!

Na stronie Ceneo znalazłem też ciekawe informacje,które dały mi pewność, że piję kawę, a nie coś innego.Poniżej informacje od boguniabs:

Genialna Kawa, do tej pory nie piłam czarnej sypanej bo mi nie smakowały ta jest po prostu przepyszna POLECAM

W tekście Testacja o kawie illy Espresso Black możemy dowiedzieć się parę innych słów od osoby, która z chęcią sprawdza rzeczy na sobie.

[…] Przepyszna kawa, aromatyczna. Po zaparzeniu pachnie w całym domu. Kawę piję (choć wiem, że nie powinnam tak często) dwa razy dziennie. Rano jej zapach budzi mnie do działania.

[…]

W smaku wyczuwalna lekka gorycz, delikatna, z idealną pianką. Bardzo praktyczne zamknięcie w zakręcanej puszce. 100% arabika, średnio palona. Jedna z lepszych kaw jakie piłam. Super jakość w przyzwoitej cenie […]

W ten oto sposób teraz chciałbym przejść do mojej recenzji kawy. Co teraz czynię bez żadnych skrupułów.

illy Espresso Black i moja recenzja

Zaraz po otrzymaniu paczki z kawami moje oczy skupiły się na puszce kawy mielonej illy Espresso Black. Nie mogłem się powstrzymać i po chwili miałem już ją w ręce. Prawie tak było, kawę po dłuższym czasie wziąłem do swoich rąk. Natomiast jako pierwsza z kilku kaw z przesyłki została wzięta do picia i próbowania.

kawa mielonej illy Espresso Black
kawa mielona illy Espresso Black

Zaraz po otwarciu puszki poczułem miły zapach świeżo mielonej kawy. Z miłą chęcią wdychałem wspaniałą woń, która dodała mi wiele energii. Do tego jeszcze nie odczułem, że jest to kolejna standardowa kawka, ale coś więcej – lepszą jakość napoju. Nie wahając się, wrzuciłem odpowiednią proporcję do swojego ekspresu przelewowego i rozpocząłem parzyć kawę. Przy pierwszych łykach kawy poczułem, że napełnia mnie napój z wyższej półki, niż do tej pory piłem. Dzięki temu mogę teraz pić o wiele lepszy napój niż dotychczas.

Przed otrzymaniem kawy illy Espresso Black w aluminiowym opakowaniu z zakręcanym wieczkiem uważałem, że kawa musi być przechowywana w papierze, w jakim się kupiło w sklepie albo trzeba posiadać u siebie specjalnie wcześniej zakupiony pojemnik do kawy pasujący pod wystrój. Tego drugiego nigdy nie posiadałem i z tego też powodu jest to dla mnie wielka rzecz.

Podsumowując to wszystko, śmiem stwierdzić, że illy Espresso Black oceniam jako jedną z lepszych kaw, jakie piłem do tej pory. Dzięki temu napojowi poczułem się, że mogę pić lepszy napój kofeinowy niż do tej pory. Co za tym idzie, dzięki tej kawie narobiłem sobie smaka na dobrą kawę.

Tekst powstał przy współpracy z firmą:

logo firmy Konesso
logo firmy Konesso