Najpopularniejsze na blogu

Trochę minęło od założenia przeze mnie tego bloga, przez ten czas wiele się działo na blogu – przynajmniej według mojej oceny. Część czytelników pojawia się jako stali bywalcy a inni tylko raz i to na przeróżne sposoby. Właśnie  tego powodu mam zamiar przedstawić ranking tego co jest najpopularniejsze w mojej przestrzeni internetowej w swój subiektywny sposób. Od razu uprzedzam, że wszystkie statystyki były przygotowywane i weryfikowane tuż przed opublikowaniem, aby nie zniekształcać informacji.

Zdjęcie Browaru Gambirus
Lata 1900-1905 , Browar Gambrinus na początku XX wieku
Źródło: http://bedzin.fotopolska.eu/128496,foto.html?o=b1018
Autor: runner

Najpopularniejsze teksty na blogu

Wiadomo co tutaj się znajdzie, czyli najpopularniejsze teksty. Innymi słowy wymieniam te wpisy, które cieszyły się największą liczbą odsłon. Nie podliczam oczywiście wejść na główną stronę z listą moich tekstów i wyników wyszukiwań na moim blogu – w takim przypadku musiałbym zmienić swoje zestawienie.

1. Pierwszym tekstem, który złapał największą popularność wśród czytelników jest Jak powstała obecna Warszawa?, który uzyskał aż 1307 odwiedzin.

Stare Miasto w lusterku
Stare Miasto w odbiciu lusterka.
Źródło: http://pixabay.com/pl/polska-warszawa-stare-miasto-lustro-197671/
Autor: Websi

2. Swoje odwiedziny uzyskał tekst Niepełnosprawność – kiedyś i dziś, któremu brakuje trochę do pobicia takiej popularności jaka jest na pierwszym miejscu.

3. Wpis Ciekawostki związane z piwem zdobył chyba swoją popularność przez słowo piwo w swoim tytule. Jest to tylko mój domysł.

4. Z Co kryje w sobie Kodeks Gigas? szykowałem się do napisania przez dłuższy czas, ale zdecydowanie się dało temu pomysłowi czwarte miejsce w moim zestawieniu.

5. Popularność obronności też moe uzyskać dosyć wysoka pozycję, właśnie Fortyfikacje zwane linią Maginota to potwierdza.

Najpopularniejsze hasła z wyszukiwarek internetowych

Tą kategorię specjalnie utworzyłem w celu pokazania Wam jakie hasła są wprowadzane w wyszukiwarkę internetową, aby odnaleźć mój blog. Umieściłem te hasła, które zostały uwidocznione mi przez Google. Dzięki temu mam informacje

1. Na pierwszej pozycji wyłapuję hasło jak powstała warszawa, które odwołuje się do tekstu o powstawaniu Warszawy.

2. Hasło codex gigas też jest powiązane z tekstem z Top Piątki najpopularniejszych tekstów – Co kryje w sobie Kodeks Gigas?.

3. I kodeks gigas też się wiąże z tym samym tekstem co przed sekund wspominałem.

4. Mała powtórka z powstawania Warszawy, bo nie tylko było jak, ale też kiedy powstała warszawa, które nawiązują do powstawania obecnej stolicy Polski.

5. Hasło niepełnosprawność samo za siebie mówi o co chodzi, ale też nawiązuje do kolejnego tekstu z Top Piątki – Niepełnosprawność – kiedyś i dziś.

Najbardziej komentowane teksty

Jak nie wiecie, które teksty uzbierały największą liczbę komentarzy to teraz możecie zdobyć informację.

1. Najbardziej komentowanym tekstem jest Ciekawostki związane z piwem – pojawia się aż 7 komentarzy. Jest to największa liczba wypowiedzi pod wpisem.

2. Następne wypowiedzi pojawiły się we wpisie Nominacja do Liebster Award 2015.

Logo Liebster Award
Źródło: http://4.bp.blogspot.com/-dT85czQ6AqM/UJ50xaNyNVI/AAAAAAAABB4/XxcBMyUyDjI/s320/Liebster-Award.gif

3. Trzecie miejsce zajął Nie ma bata na Polaka.

4. Czwarte miejsce z dwoma komentarzami mogę zaliczyć Fortyfikacje zwane linią Maginota, Pierwsze historyczne podsumowanie na blogu oraz Podsumowanie historyczne 23.08.2015 – 07.09.2015.

Nie będę wprowadzał wpisów z jedną wypowiedzią, ale mogę stwierdzić, że pod 57 tekstami pozostawiono 27 komentarzy. Nie jest to zachwycająca liczba, ale dla mnie jest to już sukces.

Najczęściej klikane odnośniki do innych stron

Jakby ktoś nie wiedział to szybko tłumaczę. Najczęściej klikane linki na blogu.

1. Na pierwszym miejscu znajduje się zubetschool.

2. Następnym linkiem jest mój Fanpage.

3. Tworząc jeden z tekstów o niepełnosprawności nie spodziewałem się zbytnio, że ktoś będzie dużo klikał. Jednak okazało się też, że tekst Niepełnosprawność przez wieki pojawił mi się na trzeciej pozycji popularnych linków.

4. Dosyć dużo osób też sprawdziło Człowiek wsród ludzi – o niepełnosprawności w dawnych wiekach na portalu Portal Wiedzy.

5. Na piątym miejscu pojawił się link do hasła Niepełnosprawność na Wikipedii.

Pojawiają się też często klikanie w kilka linków z jednego portalu. Z tego też powodu przedstawiam listę klikanych portali.

1. Pierwszym portalem w tym zestawieniu jest Wikipedia, do której też i Wy sięgacie spoglądając czy to na źródła zdjęć czy to do haseł wyjaśniających przeróżne sprawy.

2. Następną pozycją jest Zubetschool, który zdobywa swoją popularność dzięki zdjęciu jakie umieściłem w jednym ze swoich tekstów.

3. Trzecią pozycją jaka zyskała popularność na moim blogu jest Piwolucja, o które wspominałem bodajrze w dwóch swoich tekstach.

Logo bloga Piwolucja.
Logo bloga Piwolucja.
Źródło: www.piwolucja.pl

4. Z jednej strony mnie zdziwiło, ale mogłem też się spodziewać, że Facebook znajdzie się na jednej z topowych pozycji na liście.

5. Piątą pozycją jaka zyskała popularność jest Portal Wiedzy z Onetu. Trochę mnie to zdzwiło. Powodem jest fakt, że podobne strony do Wikipedii będą gdzieś daleko z tyłu. Tutaj akurat się pojawiło na dosyć wysokim miejscu.

Źródła, z których najczęściej korzystałem

Wiadomo, że każdy musi mieć jakieś źródła tworząc teksty przynajmniej paranaukowe.

1. W pierwszej kolejności idzie tak naprawdę Wikipedia, z której korzystałem jako źródło do swoich dosyć długich tekstów.

2. W moich podsumowaniach historycznych pojawiają się linki do tekstów z Ciekawostek Historycznych, Archeowieści oraz do Historii Bez Cenzury.

Źródło: http://ciekawostkihistoryczne.pl/
Źródło: http://ciekawostkihistoryczne.pl/

3. Innym portalem, z którego korzystam jest też YouTube, z którego wyszukuję w niektórych momentach naprawdę ciekawych filmów historycznych.