Liebster Blog Award

W jednym z tekstów na blogu Fjefjurkowy Świat zostałem nominowany trudno powiedzieć, że do nagrody. Na pewno zostałem wybrany jako jeden z kilku blogów w akcji o nazwie Liebster Blog Award. Z jednej strony udział w niej jest dziecinnie prosty z powodu odpowiadania i zadawania pytań a do tego wytypowanie następnych blogów do odpowiedzi na swoje zapytania. Niby nic trudnego, ale według mnie to też jest to przygotowanie się odpowiednio do tekstu oraz odpowiedniego działania.

Logo Liebster Award
Źródło: http://4.bp.blogspot.com/-dT85czQ6AqM/UJ50xaNyNVI/AAAAAAAABB4/XxcBMyUyDjI/s320/Liebster-Award.gif

Dla mnie takie wyróżnienie też jest miłe. Nie z tego powodu, że zostałem wpisany do listy, ale zostałem wybrany z jakieś garstki ludzi do Liebster Blog Award i mogę zadziałać. A do tego jeszcze mogę uzyskać inspiracji do tworzenia następnych tekstów.

Liebster Blog Award

Zastanawiacie się skąd wziął się pomysł na Liebster Blog Award. Otóż jest to akcja prowadzona już od dłuższego czasu, w obecnej chwili trudno jest mi stwierdzić, kto to wymyślił, bo jest wiele wpisów w internecie związanych z hasłem Liebster Blog Award i każdy powołuje się na nominację o innej osoby. Na pewno jest to akcja prowadzona przez wielu blogerów o małym ruchu i nominacje są przyznawane według przeróżnych kryteriów. Najczęściej są przyznawane za to, że ktoś wykonał dobrą robotę oraz nie poddaje się przy małym ruchu na swoim blogu.

Przyznaje się, ja mam akurat mały ruch u siebie i mogę tylko podziękować Fjefjurkowemu Światu za to, że mnie nominowano do udziału w całej tej akcji. Przynajmniej mogę uzyskać lekkiego odświeżenia na pomysły.

Moje odpowiedzi na pytania w Liebster Blog Award

1. Twoje życiowe motto?

Nie mam jednego motta mam ich kilka i dzięki ich przypominaniu w niektórych sytuacjach mogę przetrwać jak nie dany dzień to przynajmniej chwilę. Tymi mottami są Obiecanki macanki a głupiemu stoi, Kazał Pan zrobił sam, Ale ja nic nie wiem.

2. Masz marzenia które uważasz, ze nigdy się nie spełnią lub są nie realne? Jakie?

Marzeniem jakie może mi się nie spełnić to takie, gdzie jestem tak bogaty, że na wszystko mnie stać i nie martwię się ile pieniędzy mi pozostało. Niestety coś takiego to każdy ma i tylko niektórym się to spełnia. A ja po prostu nie wierzę, że dojdzie do mnie takie szczęście. Nie mówię ani nie piszę, że jest to nierealne, ale na 99,(9)% nie spełni się w moim przypadku, podobnie jak u innych.

3. Którą z kuchni świata lubisz najbardziej?

Polubiłem kuchnię azjatycką, nie patrzę tutaj konkretnie czy to jest japońska, chińska, koreańska, hinduska albo jeszcze inna. Po prostu azjatycka. Widać u nich, że próbują zdrowo się odżywiać

4. O której chodzisz spać i o której wstajesz?

Ostatnio wstaję 6:00 albo parę minut później od poniedziałku do piątku w weekendy trochę później. W tygodniu tak wczesne wstawanie jest związane z przygotowaniem się do wyjścia do pracy oraz też przygotowaniem jedzenia oraz nakarmieniem kilkumiesięcznego syna.

W przypadku pójścia spać to wszystko zależy od tego czy mój syn po późnym karmieniu idzie od razu spać czy też trzeba przy nim posiedzieć, aby usnął.

5. Czy wydaje Ci się dramatem, gdyby cały świat na tydzień został odcięty od internetu? Dlaczego?

Dla mnie nie było by dramatu jakby cały świat był odcięty od internetu. Dlaczego? Wtedy ludzie odpoczęli by od wirtualnego świata, a część ludzi by nawet odpoczęła od komputerów, itp.

6. Czy liczbę 13 uważasz za pechowa?

Tak naprawdę nie uważam zbytnio liczby 13 za pechową, bardziej jako przyjaciółkę albo znajomą. Ona towarzyszy mi przez całe moje życie i czasami zastanawiam się czy nie przynosi mi szczęścia.

7. Wierzysz mediom, gazetom itp?

To zależy w jakiej sprawie. Wiem, że część tekstów, mów, itp. jest tworzona bardziej pod korzyści majątkowe niż pod prawdomówność. Dobieram sobie tak źródła informacji, aby móc doinformować się o tych rzeczach, które są dla mnie ważne. Z tego też powodu z wiadomości oglądam pogodę i ewentualnie jeszcze informacje sportowe.

8. Najdziwniejsza potrawa(danie/rzecz/zwierze/roślina) jaka w życiu jadłeś?

To zależy od znaczenia. Najdziwniejszy smak tak naprawdę to miałem jak jadłem kraba. Natomiast mniej spotykane i zarazem też trochę dziwne to wcześniej wspomniany krab oraz kilkukrotnie jadłem krewetki.

9. Jesteś zadowolony z miejsca/kraju w którym żyjesz? Czy jednak widzisz siebie gdzie indziej?

Miejsce jako miejscowość to raczej nie, jest zbyt wiele rzeczy, które zmuszają mnie to ciągłego biegu po mieście albo po okolicy i załatwiania osobiście. Nie da się przeskoczyć. Do tego jeszcze można dołożyć kraj, gdzie od około 24 lat rządzą te same mordy, czy to w opozycji czy to jako główna siła polityczna. Nie ma żadnej nowości w polityce, co najwyżej afery. Mogę przyznać, że średnia krajowa jest marzeniem przynajmniej połowy polskiego społeczeństwa, dla reszty, która pozostała jest to bardzo mało. Właśnie przez takie różnice chciałbym pojechać do Japonii, gdzie życie jest drogie, natomiast dla mnie jest tam o wiele wspanialej. Widać większe poświęcenie ideom niż jak jest w Polsce.

10. Spróbuj bez zbędnych przemyśleń odpowiedzieć. „Zabiorę Cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili.” Wiec gdzie?

Miejscówką jaką chciałbym to ciepłe wyspy Japonii albo też środek Indii, gdzie mógłbym już spokojnie żyć i nawet dożyć spokojnej starości.

11. I muszę zadać to pytanie ;p Co nie podoba Ci się na blogu Fjefjurkowy Świat?

Nie będę się rozpisywał o stylu pisania, bo blog tworzycie we dwie a ja nie znam Was na tyle dobrze, aby móc odpowiednio skomentować. Dla mnie grafika na blogu jest może ciut ciut przesadzona Do samego tła się nie czepne, bo jest fajne. natomiast według mnie może ten jasny zielony trochę mnie szczypie w oczy. Do tego jeszcze ta muzyczka, która leci, trochę mi przeszkadza. Mam włączone głośniki, lecz tak naprawdę z innego powodu niż melodia z Waszego bloga.

Moje nominacje w Liebster Blog Award

Powinienem napisać listę 11 blogów jakie nominuję w Liebster Blog Award, niestety mam mniejszą liczbę. Jest to spowodowane tym, że za bardzo

 1. Fjefjurkowy Świat (tym razem chciałbym im podziękować za nominację nominując dziewczyny z tego bloga)
 2. OdpadyBlog – fajny blog, który warto czytać. Sama nazwa mówi za siebie jaka jest tematyka.

asd

Moje pytania do uczestników Liebster Blog Award

Na samym końcu muszę zadać jedenaście pytań do nominowanych blogów (może nawet blogerów). Oto i one.

 1. Twoja ulubiona pora roku to
 2. Wolisz lajki na Facebook’u czy pójść na piwo ze znajomymi?
 3. jakie imprezy wolisz? Domówki, pójście do pubu czy może pójść na dyskotekę? Wyjaśnij dlaczego.
 4. Dlaczego prowadzisz bloga?
 5. O czym najchętniej czytasz na innych blogach?
 6. Wolisz obejrzeć film w domu czy w kinie?
 7. Jaki rodzaj aktywności fizycznej jest Twoim ulubionym? Wyjaśnij z jakiego powodu akurat ten.
 8. Co Cię motywuje do dalszego pisania na blogach?
 9. Czego nigdy nie zrobisz?
 10. Co być zrobił/zrobiła gdyby teraz ktoś dał ci milion dolarów?
 11. Jaki jest najcudowniejszy moment w życiu?