Życiowe
Internetowa impreza o nazwie Tweetup Polska

Internetowa impreza o nazwie Tweetup Polska

Na wstępie chciałbym poinformować, że publikując ten tekst chciałbym się opisać jedno ważniejszych dla mnie wydarzeń w moim internetowym życiu. Nikt mnie nie prosił o napisanie, tylko sam chciałem opisać to co mnie zadowala ze spędzonego czasu w jednym miejscu.

Logo Tweetup Polska
Logo Tweetup Polska
Źródło: http://tweetup.pl/

Tweetup – o czym ja piszę?

W internecie jest wiele stron internetowych, portali informacyjnych, itp., itd. Dosyć spora część ludzi jeszcze korzysta z portali społecznościowych typu Facebook. Dla zwykłego użytkownika internetu standardowa wiedza na tym się kończy, lecz tak naprawdę są jeszcze inne sprawy, które dzieją się poza tym środkiem. Często i gęsto pojawiają się wydarzenia związane z marketingiem, bo marketerzy muszą jakoś reklamować produkty i usługi nie tylko w gazetach, telewizji i podobnych mediach, ale też w necie. Przez to też pojawiają przeróżne spotkania, na które można w przeróżny sposób się wybierać oraz się dokształcać.

Pisząc ten post tak naprawdę chciałbym Wam opisać nie takie wydarzenie, lecz zupełnie inne. 5 września 2015 roku odbyła się trzecia ogólnopolska edycja konferencji o nazwie Tweetup Polska. Jest nie tylko dla osób wcześniej wspomnianych przeze mnie, lecz też dla wszystkich zaangażowanych w internet, czyli blogerów, influencerów, itp. Wszyscy się spotykają się w jednym miejscu i uzupełniają przeróżne luki w wiedzy w czasie wykładów oraz ćwiczeń jakie odbywają się w tym czasie. Po wszystkim według planu jest integracja dla chętnych i tutaj też można się dowiedzieć paru rzeczy. W czasie trwania całej imprezy od samego rana można uzyskać wiele kontaktów oraz wesprzeć swoje działania w internecie.

Geneza Tweetup’u i podstawowe informacje

Wszystko rozpoczęło się tak naprawdę od spotkań przy piwie osób, które korzystały z portalu społecznościowego o nazwie Twitter w Warszawie organizowanego przez Krzyśka i Gosię Kotkowiczów. Później przeniosło się to do kilku innych miast w Polsce. Dzięki rozpowszechnieniu się pierwsi organizatorzy przemyśleli sprawę i w 2013 roku zorganizowali pierwszą ogólnopolską imprezę, gdzie odbyły się prelekcje oraz spotkanie przy napojach wyskokowych.

W tym roku pojawiła się trzecia edycja tej konferencji. Według informacji jakie posiadam to po raz trzeci organizatorzy musieli przewidzieć ilość uczestników oraz zaplanować miejsce i plan zajęć dla wszystkich uczestników. Następny raz osiągnęli naprawdę wysoki poziom i dzięki swojej ciężkiej pracy proponując spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Cytując opis ze strony imprezy można też tak ująć:

Tweetup to – najprościej mówiąc – spotkanie użytkowników Twittera. Jest to spotkanie nieformalne, organizowane po to, by poznać osobiście ludzi, których znaliśmy do tej pory tylko z internetu, ludzi o różnych zainteresowaniach, wieku, poglądach, związanych z różnymi branżami. Często jedyne, co łączy uczestników, to narzędzie, którego używają do komunikowania się z innymi i zamiłowanie do internetu. Na tweetupach bywają zarówno twitterowi celebryci, posiadający tysiące obserwujących, jak i świeżo upieczeni użytkownicy, dla których Twitter jest czymś zupełnie nowym.

Moja ocena Tweetup’u

W tym roku dzięki możliwości jakie napotkały mnie w tym roku (2015) dołączyłem do listy uczestników Tweetup Polska. Na kilka miesięcy wcześniej organizatorzy rozpoczęli informować o tej imprezie i dzięki temu mogłem się dopisać do chętnych. Dopiero z czasem wszyscy zainteresowani dowiadywali się coraz to więcej informacji, które były puszczane w internet. Dzięki temu organizatorzy mogli podsycać chęci uczestnictwa w tej imprezie coraz to większej liczbie osób – przynajmniej ja miałem coraz to większą chrapkę. Nie wiem jak inni mieli.

Informacji oraz uczestników przybywało a dzień wydarzenia coraz bliższy. W przededniu imprezy mi osobiście serce zaczęło mocniej bić i rozpocząłem rozmyślać co mnie spotka, chociaż wiedziałem już, że na pewno coś ciekawego oraz posiadałem listę prelekcji. Do tego trzeba jeszcze dołożyć ciekawość związaną kogo spotkam i jak długo uda mi się z daną osobą pogadać. Wszystko to mnie na tyle ładowało, że w dniu imprezy od samego rana się nakręciłem do tego wydarzenia i miałem coraz większy uśmiech jak byłem coraz bliżej.

Już w czasie samej imprezy nie tylko prawie na dzień dobry widziałem znajome twarze, ale też rozpocząłem rozmawiać z osobami zupełnie mi obcymi, które tak samo jak ja docierały (i nie tylko) na Tweetup i chciały też w jakikolwiek sposób uczestniczyć. Na wstępie to co się nakręciłem to tak naprawdę było mało. Dzięki całej atmosferze wszystko rozpoczęło mnie jeszcze mocniej kręcić i to na nowo. Dzięki ludziom, którzy przebywali wokół mnie i ze mną rozmawiali w czasie prelekcji oraz przerw nie odczułem, że prawie cały dzień mi minął tak samo jakbym miał organizować sobie czas przez pół dnia albo krótszy czas.

W przypadku wykładów i ćwiczeń mogę przyznać, że organizatorzy albo specjalnie rekrutowali osoby. Powodem jest to, że w momentach jak uczestniczyłem w nich to odczuwałem, że naprawdę wiele informacji dociera do mnie i zbieram je w swojej głowie a do tego nie potrzebuje jakiegokolwiek notatnika. Po prostu nie odczuwałem potrzeby notowania, chociaż specjalnie brałem długopis i notatnik w tym celu. Wszystko chłonąłem jak gąbka.

Na szybko mogę ocenić, że organizatorzy naprawdę się postarali i zorganizowali wspaniałą konferencję, imprezę. W ogóle Tweetup Polska. Są naprawdę wielcy albo jeszcze więksi niż impreza. Wydarzenie mnie tak wspaniale zaskoczyło i nakręciło, że chce jeszcze.